Termoopakowanie do butelek

Termoopakowanie do butelek

W podróży, na spacerze czy na wakacjach – termoopakowanie do butelek to bardzo przydatny gadżet. Dzięki niemu napój czy posiłek dla naszego malucha będzie zawsze w odpowiedniej temperaturze.

Termoopakowanie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Docenią je szczególnie rodzice najmłodszych pociech, którym zależy na tym, by podać dziecku ciepłą zupę na spacerze czy podgrzane mleko w podroży. Jak wybrać dobre termoopakowanie do butelek?

Termoopakowanie do butelek – ile trzyma ciepło?

Zimą za zimne, latem za ciepłe. Chyba każdy rodzic to przerabia. Podawanie posiłku poza domem bywa uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie mamy pod ręką mikrofalówki. Mleko, zupa czy herbata w opakowaniu bez dodatkowej warstwy izolacyjnej szybko ostygnie. Jeśli zatem chcemy, by nasze dziecko dostało posiłek w odpowiedniej temperaturze, musimy uzbroić się w dobre termoopakowanie. Taki gadżet pozwoli nam cieszyć się ciepłym napojem czy jedzeniem nawet przez kilka godzin.

W ofercie znajdziemy różne rodzaje termoopakowań. Do najczęściej spotykanych zaliczymy:

  • Styropianowe termoopakowanie do butelek – to najprostszy model, najczęściej w kształcie tuby, w którą wkładamy butelkę. Styropian doskonale izoluje ciepło. Taka termobutelka to też bardzo wygodne rozwiązanie. Zazwyczaj wyposażona jest w uchwyt, dzięki czemu dziecko może samodzielnie się napić. Idealnie sprawdzi się szczególnie w przypadku najmłodszych pociech. Posiada ustnik lub smoczek.
  • Termoopakowanie w formie torby izolacyjnej – zastosowanie odpowiedniego materiału izolacyjnego zapewnia utrzymanie właściwej temperatury posiłku. Do takiego opakowania można włożyć kilka butelek. W ofercie znajdziemy różne modele, między innymi w kształcie termosu. Mogą być wyposażone w rączkę, pasek czy uchwyt dla wygodniejszego noszenia. Wybrane modele można przymocować do wózka. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wrzucenia do torby dodatkowych rzeczy przydatnych podczas wycieczki czy spaceru.

Jak wybrać najlepsze termoopakowanie do butelek?

Wybierając to najlepsze termoopakowanie do butelek warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • Rozmiar – termoopakowania dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Sprawdźmy, na ile butelek przeznaczony jest wybrany model. Jakiego rodzaju butelki i słoiczki można umieścić w opakowaniu – klasyczne, a może te z szerszym otworem? Warto też sprawdzić, czy do termoopakowania zmieści się słoiczek z gotowym daniem dla dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest uniwersalne termoopakowanie, do którego można włożyć zarówno butelki, jak i słoiczki. Jeśli planujemy dłuższe wycieczki i spacery, w ofercie znajdziemy termoopakowania, do których włożymy kilka butelek jednocześnie. To świetne rozwiązanie również wtedy, gdy mamy więcej niż jedno dziecko.
  • Rodzaj izolacji – odpowiednia powłoka izolacyjna to podstawa w przypadku tego rodzaju produktu. Sprawdźmy, jaki rodzaj izolacji oferuje dany produkt i ile warstw izolacji posiada. Ważne jest również to, z jakich materiałów została wykonana izolacja. Z pewnością należy unikać tych niebezpiecznych dla człowieka, między innymi BPA czy PCV. Najlepsze termoopakowania zapewnią odpowiednią temperaturę posiłku przez kilka godzin.
  • Jakość wykonania – warto wybrać produkt wykonany z dobrej jakości materiałów, dzięki temu dłużej nam posłuży. Takie pokrowce są najczęściej usztywnione. Na rynku dostępne są między innymi termoopakowania z ekoskóry, która jest miękka i łatwa w utrzymaniu oraz czyszczeniu. Dobre termoopakowanie nie będzie się deformować i odkształcać. W ofercie znajdziemy modele otwierane od góry lub zapinane na zamek błyskawiczny na całej powierzchni.
  • Dodatkowe wyposażenie – warto sprawdzić, czy wybrane termoopakowanie będziemy mogli wygodnie przenosić. Większość modeli posiada uchwyt czy pasek, dzięki czemu możemy przymocować je do wózka czy torby. Niektóre pokrowce wyposażone są w dodatkowe etui na smoczek.

W ofercie znajdziemy duży wybór termoopakowań, w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Bez trudu wybierzemy model nie tylko funkcjonalny, ale również gustowny.

Ile kosztuje dobre termoopakowanie do butelek?

Zakup takiego gadżetu nie powinien nadszarpnąć domowego budżetu. Za najprostszy model zapłacimy 20-30 złotych. Większe pokrowce to koszt rzędu 80-100 złotych.

Reasumując, termoopakowanie do butelek to idealny gadżet zwłaszcza dla rodziców niemowląt lub kilkuletnich dzieci. Sprawdzi się podczas podróży czy długiego spaceru, a także wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podgrzać mleka czy zupki dla malucha. To świetne rozwiązanie podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Nasza pociecha może w każdej chwili napić się ciepłej herbaty.

Dobre termoopakowanie do butelek zapewni odpowiednią temperaturę napoju czy posiłku nawet przez 4 godziny. Dostosujmy produkt do swoich potrzeb. Podczas zakupu takiego gadżetu sprawdźmy rozmiar, jakość wykonania oraz rodzaj izolacji.

,

Jedna odpowiedź do “Termoopakowanie do butelek”

  1. Nawet się nie zastanawiałam nad zakupem takiego. Termoopakowanie do butelek dostałam w komplecie przy zakupie butelki. Na pewno trzeba coś takiego mieć, bo ciepło bardzo szybko ucieka, a jednak na jesień czy zimę warto, żeby woda nie była zimna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *