Podgrzewacz do chusteczek

Podgrzewacz do chusteczek

Na rynku można znaleźć sporo zaskakujących gadżetów. Rodzice z pewnością docenią istnienie takiego produktu jak podgrzewacz do chusteczek nawilżanych. Dowiedzmy się, czego możemy się po nim spodziewać.

Chusteczki nawilżane to produkt, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie życia. To jeden z podstawowych elementów wyprawki dla malucha. A co z podgrzewaczem do mokrych chusteczek? Czy warto kupić taki gadżet?

Podgrzewacz do chusteczek dla niemowląt

Chusteczki nawilżane towarzyszą rodzicom niemal bez przerwy. Przydają się zwłaszcza podczas przewijania malucha, nie tylko w domu, ale również na spacerze czy w podróży. Doskonale sprawdzają się do szybkiego wyczyszczenia rąk czy twarzy, zarówno najmłodszych, jak również starszych pociech. Dzięki nim możemy zadbać o odpowiednią higienę dziecka, w każdych warunkach.

Producenci jakiś czas temu wpadli na pomysł, by stworzyć podgrzewacz do chusteczek nawilżanych. Zimna, mokra chusteczka nie jest specjalnie przyjemna, zwłaszcza dla niemowlaka. Dzięki takiemu gadżetowi chusteczki zawsze są ciepłe i przyjemne dla skóry, a na dodatek nie wysuszają się. Podgrzewacz do chusteczek sprawia, że przewijanie nie kojarzy się dziecku z czymś nieprzyjemnym. Zimna, mokra chusteczka na delikatnej skórze nierzadko wywołuje płacz malucha. Podgrzewacz skutecznie rozwiązuje ten problem, szczególnie w nocy, kiedy przewijaniem wybudzamy dziecko ze snu.

Jak działa podgrzewacz do chusteczek nawilżanych?

Podgrzewacz to dość prosty gadżet. Zazwyczaj jest to plastikowy, otwierany pojemnik. W zestawie znajduje się nawilżający wkład lub silikonowa gąbka, którą należy namoczyć. Wkład lub gąbkę umieszczamy na dnie pojemnika, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Na to kładziemy nawilżone chusteczki, a następnie zamykamy i uruchamiamy produkt. Podgrzewacz wyposażony jest zwykle w zasilacz z kablem.

Przykładowy podgrzewacz do mokrych chusteczek możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Podgrzewacz do chusteczek z regulacją temperatury

Dobry podgrzewacz do chusteczek nawilżanych składa się z kilku elementów:

  • Podgrzewacz – izolacyjny pojemnik o właściwościach antybakteryjnych
  • Wkład nawilżający lub gąbka silikonowa
  • Koszyczek na chusteczki
  • Zasilacz z kablem

Część dostępnych na rynku podgrzewaczy posiada także wzmocnioną barierę wilgoci oraz funkcję lampki nocnej, dzięki czemu przewijanie w nocy jest znacznie wygodniejsze.

W ofercie znajdziemy różne rodzaje podgrzewaczy. Przed użyciem takiego produktu warto zapoznać się z instrukcją obsługi, aby gadżet działał poprawnie. Najlepsze podgrzewacze do chusteczek nawilżanych posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu mamy gwarancję, że produkt jest odpowiedni dla dzieci.

Ile kosztuje dobry odgrzewacz do chusteczek?

Za podgrzewacz do chusteczek nawilżanych zapłacimy od 50 do 300 złotych, w zależności od modelu. Czy warto w taki gadżet zainwestować? Z pewnością, ma on wiele zalet. Dzięki niemu mokre, zimne chusteczki stają się ciepłe i przyjemne dla skóry. To z kolei sprawia, że skutecznie ograniczamy stres u dziecka. Chusteczki są zawsze świeże i nie podrażniają delikatnej skóry malucha. Dużym plusem jest również to, że nie wysychają i nie brązowieją. Specjalny system parowania wody zapewnia stały poziom nawilżenia chusteczek i odpowiednią temperaturą zbliżoną do temperatury ciała maluszka. Co więcej, taki podgrzewacz działa również antybakteryjnie, a ciepłą chusteczką znacznie łatwiej pozbyć się brudu. Przy tym gadżet ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Dobry podgrzewacz do chusteczek nawilżanych ułatwi codzienną pielęgnację malucha, zarówno w domu, jak i poza nim. Warto zatem rozważyć zakup takiego produktu.


Jedna odpowiedź do “Podgrzewacz do chusteczek”

  1. Podgrzewacz do chusteczek? Tak naprawdę to pierwszy raz słyszę o takim czymś. Jednak to prawda, że może to być przydatne. Mokre chusteczki są jednak zimne w dotyku, więc często dla dzieci nieprzyjemne. Ja jednak swoje w zimie trzymam w pudełku materiałowym i na kaloryferze. Zdaje to egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *