Jaki projektor do rysowania wybrać?

Projektor do rysowania

Twoje dziecko lubi rysować? Szukasz zabawki, która pomoże mu rozwijać tę pasję? Idealnym rozwiązaniem będzie specjalny projektor do rysowania. Dowiedzmy się więcej o tym produkcie.

Większość dzieci uwielbia rysowanie. Warto wiedzieć, że dzięki takiej zabawie rozwijają wiele umiejętności. Dobrze jest więc zachęcać dziecko do tej czynności. W przyszłości łatwiej będzie mu między innymi opanować prawidłowe pisanie. Aby urozmaicić maluchowi zabawę, można kupić dobry projektor do nauki rysowania.

Projektor do nauki rysowania – co warto wiedzieć?

W ofercie znajdziemy spory wybór projektorów, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu maluchowi. Taka zabawka działa na zasadzie rzutnika. Na kartce wyświetla się obrazek, dzięki czemu dziecko wie, jak prowadzić kreskę. Taki projektor rzutnik do rysowania to świetny pomysł na kreatywny prezent dla malucha.

Obok standardowego projektora rzutnika na rynku dostępne są również optyczne projektory do rysowania. To specjalna tablica do odrysowywania z telefonu. Dzięki temu w łatwy sposób można przenieść obraz na kartkę. Taki projektor do rysowania z telefonu to wybór dla nieco starszych dzieci. Wykorzystuje on zasadę optyczną. Cyfrowy obraz może być rzutowany na papier, ale również na drewno czy inne materiały. Taki gadżet świetnie rozwija koordynację ręka-oko oraz kreatywność.

Ciekawym rozwiązaniem dla początkujących, jak również zaawansowanych artystów, jest projektor do rysowania na ścianie. W tym artykule skupmy się jednak na urządzeniach dedykowanych młodszym dzieciom.

Jak wybrać dobry projektor do rysowania?

Aby kupić odpowiedni model projektora, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

  • model – w pierwszej kolejności należy zdecydować, jaki projektor chcemy wybrać. Czy interesuje nas tradycyjny projektor rzutnik czy może model optyczny. Najprostsze zabawki mają rozmaite kształty i kolory. Bez trudu znajdziemy urządzenie, które przypadnie do gustu naszemu dziecku.
  • jakość wykonania – to bardzo ważne, by sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany projektor. Taka zabawka powinna być, przede wszystkim, bezpieczna. Zagwarantują to odpowiednie certyfikaty (na przykład Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa CE). Ważne, by wybrany model nie miał ostrych krawędzi. Powinien być wytrzymały i stabilny.
  • rodzaj głowicy – dobry projektor do rysowania posiada ruchomą głowicę. Dzięki temu można ją ustawić pod dowolnym kątem. Najlepiej, by obracała się w zakresie minimum 90 stopni. To szczególnie ważne w przypadku leworęcznych dzieci.
  • rodzaj zasilania – tego typu urządzenia mają najczęściej zasilanie bateryjne. Sprawdź, jakie baterie należy włożyć do zabawki, by działała poprawnie.
  • liczba szablonów – dla dziecka to pewnie będzie podstawowy parametr. Przed zakupem sprawdźmy, ile szablonów ma projektor i jakiego rodzaju to rysunki. Najlepsze projektory do rysowania mają w zestawie kilkadziesiąt obrazków (minimum 20-30). Im więcej szablonów, tym dłużej dziecko będzie miało zajęcie. Niektóre modele umożliwiają korzystanie z ogólnodostępnej bazy, dzięki czemu co jakiś czas możemy zmieniać szablony. Istnieje także możliwość połączenia projektora z aplikacją w telefonie i pobieranie najnowszych obrazków.
  • dodatkowe wyposażenie – część dostępnych na rynku projektorów do rysowania posiada na przykład w zestawie kolorowe mazaki. Warto przed zakupem sprawdzić ich jakość. Znajdziemy również modele, które urozmaicają proces rysowania muzyką.

Zanim kupisz projektor do rysowania, sprawdź opinie wybranego modelu. Dzięki temu będziesz wiedział, czego spodziewać się po zabawce.

Ile kosztuje projektor do nauki rysowania?

Projektory do rysowania możemy kupić już za 60-80 złotych. Za dobry produkt zapłacimy nieco więcej – około 200 złotych. Ważne, by wybrany model był dostosowany do potrzeb naszego dziecka. Warto zwrócić uwagę na jakość zabawki i dodatkowe funkcjonalności. Jedną z najważniejszych kwestii jest liczba i rodzaje szablonów. Im więcej, tym dłużej dziecko będzie mogło zająć się zabawą.


2 odpowiedzi na “Jaki projektor do rysowania wybrać?”

  1. Zastanawiam się właśnie jaki projektor do rysowania kupić. Moja córka kocha rysować i tak najczęściej spędza wolny czas. Jestem ciekawa jak działa taki projektor i chyba poszukam odpowiedniego dla nas. Wydaje się być to ciekawe rozwiązanie dla dzieci.

  2. Zastanawiałam się czy kupić projektor do rysowania dla córki. Ostatecznie zdecydowałam się na ekran led, który świetnie się sprawdza. Córka uwielbia rysować i idzie jej to coraz lepiej. Ale ekran bardzo pomaga i mogą go wykorzystywać również do innych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *