Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

podgrzewacz do butelek

Ten sprytny gadżet podgrzeje do odpowiedniej temperatury mleko dla dziecka, soczek albo obiad w słoiczku, utrzyma odpowiednią temperaturę, a nawet będzie pełnił funkcję sterylizatora. To bardzo wygodne urządzenie, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy podgrzewacz do butelek.

Skompletować wyprawkę dla malucha to nie lada wyzwanie. Oprócz ubranek, kosmetyków czy wyposażenia pokoiku przyda się jeszcze kilka urządzeń ułatwiających życie z dzieckiem. Jednym z nich jest podgrzewacz do butelek, który sprawdzi się nie tylko podczas podawania mleka zastępczego. Dzięki niemu możemy również w bezpieczny sposób podgrzać odciągnięte z piersi mleko, herbatkę, wodę, a przy rozszerzaniu diety także obiadek w słoiczku. To bardzo praktyczny gadżet, który każdemu może się przydać. Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki podgrzewacz do butelek wybrać.

Podgrzewacz do butelek – jak używać?

To urządzenie o niewielkich rozmiarach, więc nie zajmie zbyt dużo miejsca w kuchni. Równomiernie podgrzeje i utrzyma określoną temperaturę pokarmu czy napoju dla maluszka, bez utraty wartości odżywczych. Zaletą podgrzewacza jest prosta obsługa. Sposób działania uzależniony jest od rodzaju urządzenia. Wyróżniamy:

Podgrzewacz do butelek z wodą

To zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli. Wystarczy wlać do urządzenia wodę i podgrzać ją do wybranej przez nas temperatury, a następnie włożyć w odpowiednie miejsce butelkę, miseczkę czy słoiczek. Zawartość podgrzewana jest w tak zwanej kąpieli wodnej. Ważne jednak, by poziom wody był niższy niż wysokości pojemnika, w którym podgrzewamy jedzenie. Jeżeli zależy nam na tym, by podgrzewacz posłużył nam długi czas, warto używać destylowanej lub przegotowanej wody. Dzięki temu w urządzeniu nie będzie osadzał się kamień. Po każdym użyciu warto dobrze umyć cały sprzęt (bez użycia detergentów), a następnie wytrzeć do sucha.

Podgrzewacz do butelek bez wody

To urządzenia turystyczne / samochodowe. Pojemnik umieszczany jest w specjalnym rękawie, który pomału się nagrzewa. Taki proces trwa około kilku minut.

Podgrzewacz do butelek ze sterylizatorem / parowy

W ofercie znajdziemy urządzenia, które podgrzewają pokarm za pomocą pary wodnej. Tego typu modele mogą również pełnić funkcję sterylizatora butelek.

Podgrzewacz do butelek to urządzenie, które może znacznie ułatwić rodzicom codzienne funkcjonowanie. Na rynku dostępne są różne modele o rozmaitych funkcjach. Ciekawą opcją jest na przykład podgrzewacz do butelek z termostatem, który utrzymuje odpowiednią temperaturę wody nawet przez całą noc. Dzięki temu, kiedy maluszek domaga się w nocy mleka, nie musimy czekać, aż woda się zagotuje. Od razu możemy przyrządzić posiłek.

Podgrzewacz do butelek – rodzaje

Oferta tego typu urządzeń jest obecnie całkiem bogata. Na rynku dostępne są różne rodzaje podgrzewaczy.

Podgrzewacz do butelek standardowy

Tradycyjny model przeznaczony do domowego użytku. Służy do podgrzewania do odpowiedniej temperatury pokarmów oraz napojów dla dziecka za pomocą kąpieli wodnej lub pary. Przy tej okazji warto jednak wspomnieć, że w ofercie dostępne są podgrzewacze o różnych parametrach. Warto przede wszystkim sprawdzić, jakiego rodzaju pojemniki można w danym modelu umieszczać. Niektóre urządzenia wymagają na przykład użycia konkretnych butelek (o określonym rozmiarze lub wybranego producenta).

Podgrzewacz do butelek samochodowy

Inaczej podgrzewacz do butelek turystyczny. Taki model wyposażony jest we wtyczkę do gniazdka zapalniczki samochodowej. To przenośne urządzenie, które daje nam możliwość podgrzewania pokarmów dla dziecka w podróży. Podgrzewanie odbywa się bez wody, a za pomocą specjalnego rękawa, który stopniowo się nagrzewa. Tego typu modele również wyposażone są w wiele przydatnych funkcji. Nie tylko podgrzewają, ale również utrzymują odpowiednią temperaturę posiłku. Przenośny podgrzewacz do butelek znacznie ułatwi podróżowanie z dzieckiem.

Podgrzewacz do butelek na baterie

Na rynku dostępne są również modele na baterie, które możemy stosować zarówno w domu, jak i w podróży. Z reguły mają niewielkie rozmiary i są nieco tańsze od standardowych urządzeń zasilanych sieciowo. Oferują jednak zwykle znacznie mniej funkcji.

Podgrzewacz do butelek podwójny

Idealne urządzenie dla rodziców bliźniaków. Taki model umożliwia jednoczesne podgrzewanie posiłku dla dwójki dzieci.

Podgrzewacz do butelek wielofunkcyjny

Tego typu model łączy kilka funkcji. W ofercie znajdziemy między innymi podgrzewacz do butelek ze sterylizatorem, który oferuje nie tylko podgrzewanie posiłków, ale również sterylizację butelek czy smoczków. Ciekawym urządzeniem jest ekspres do mleka modyfikowanego z funkcją podgrzewacza, który umożliwia szybkie przygotowanie posiłku dla maluszka i podgrzanie posiłku. Dostępne są również modele tylu „all in one”. Umożliwiają one rozmrażanie posiłków, gotowanie na parze, podgrzewanie, miksowanie, wyciskanie soków oraz sterylizację butelek. To najbardziej zaawansowane i jednocześnie najdroższe urządzenia.

Jak wybrać dobry podgrzewacz do butelek?

Producenci oferują nam obecnie sporo różnorodnych podgrzewaczy. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

 • Rodzaj podgrzewacza – jak już wiemy, do wyboru mamy urządzenia stanardowe, podróżne czy wielofunkcyjne. Wybór odpowiedniego zależy od tego, jak często i jak długo zamierzamy  z urządzenia korzystać, w jakich okolicznościach, a także od naszego budżetu. Na pewno warto sprawdzić, jakie pojemniki możemy w danym podgrzewaczu stosować. Większość dostępnych na rynku modeli to podgrzewacze uniwersalne, które obsługują kilka rodzajów butelek o różnych pojemnościach, słoiczki w różnych rozmiarach, a także miseczki czy kubeczki. Znajdziemy jednak urządzenia przeznaczone do jednego rodzaju butelek – o określonej wielkości czy konkretnego producenta. To, jakiego rodzaju pojemniki będziemy mogli wkładać do urządzenia, jest uzależnione również od rozmiaru podgrzewacza. Im większy, tym większe butelki będzie można w nim umieścić.
 • Sposób sterowania – w ofercie dostępne są modele, w których temperaturę ustawiamy za pomocą pokrętła oraz modele sterowane elektronicznie.
 • Sposób zasilania – jeżeli z podgrzewacza będziemy korzystać wyłącznie w domu, warto wybrać model zasilany sieciowo. Jeśli zamierzamy często podróżować, postawmy na podgrzewacz do butelek turystyczny lub model na baterie.
 • Moc urządzenia – oferta obejmuje podgrzewacze o mocy od 50 do 350 W. Ten parametr warto dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Podgrzewacz o mniejszej mocy będzie tańszy w utrzymaniu, ale również mniej wydajny. Jeśli zamierzamy często korzystać z urządzenia, warto postawić na model o większej mocy i większej wydajności. Warto wybrać podgrzewacz do butelek z termostatem, który nie tylko podgrzeje posiłek, ale będzie również utrzymywał odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.
 • Zakres temperatury – dobry model posiada zakres temperatury od 1 do 100 stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednią temperaturę do konkretnego posiłku. Trzeba pamiętać, że w innej temperaturze będziemy podgrzewać mleko, a w innej warzywa. Najwyższa temperatura przyda się natomiast do sterylizacji butelek.
 • Czas podgrzewania – uzależniony jest od rodzaju pokarmu, który umieszczamy w podgrzewaczu. W ofercie dostępne są modele, które oferują ekspresowe podgrzewanie, ale również te z inteligentną regulacją temperatury. Te ostatnie same dobierają odpowiednią temperaturę do rodzaju pokarmu.
 • Dodatkowe funkcje – dostępne obecnie na rynku urządzenia oferują szereg dodatkowych funkcji, między innymi utrzymywanie temperatury, automatyczny wyłącznik, sterylizację, inteligentne podgrzewanie, gotowanie na parze, miksowanie, a nawet wyciskanie soków. Im więcej funkcji, tym z reguły wyższa cena.
 • Dodatkowe akcesoria – do podgrzewacza dołączone są najczęściej takie akcesoria jak specjalna pokrywa, koszyczek do słoiczków, miseczka do podgrzewania posiłków czy odpowiednie butelki.  
 • Cena – im bardziej zaawansowane urządzenie, tym wyższa cena. Podgrzewacz do butelek kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Za bardziej zaawansowany model zapłacimy 200-400 złotych, chociaż w ofercie dostępne są również droższe urządzenia wielofunkcyjne.


2 odpowiedzi na “Jaki podgrzewacz do butelek kupić?”

 1. Ten podgrzewacz do butelek z Lovi jest bardzo fajny. Mamy go już kilka miesięcy i bardzo go sobie chwalę. Nie kosztuje dużo, ma fajny kształt i spełnia swoje zastosowanie. Wygląda na porządny, więc jak nie będzie mi już potrzebny, to najprawdopodobniej posłuży innej mamie.

 2. Podgrzewacz do butelek super się sprawdza nie tylko do MM. My mieliśmy z Avent i z NUKa. Oba sobie bardzo chwalę. Nie było niby z nimi problemu. Utrzymywały temperaturę i dobrze podgrzewały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *